Ouderen man en kinderen spelen met bal

Proteion opnieuw PREZO-waardig

Horn, 23-11-2020


Ook in deze uitzonderlijke tijden, is de zorg bij Proteion kwalitatief op orde. Dat heeft de jaarlijkse PREZO-keuring de afgelopen week uitgewezen. Proteion mag daarom het PREZO-keurmerk weer voor een jaar verlengen. 

PREZO is een onafhankelijk kwaliteitskeurmerk en helpt zorgorganisaties en hun medewerkers om optimale zorg en ondersteuning te leveren. Afgelopen week werden alle Proteion zorgcentra, wijkteam Herten (thuiszorg) en dagbesteding Maasstaete in Mook bezocht door de auditors van keuringsinstantie Perspekt. De pijlers Persoonsgerichte zorg, Communicatie en Informatie en Cliëntveiligheid stonden centraal tijdens deze auditronde. 

Perspekt heeft gezien dat Proteion de zorg op deze gebieden goed op orde heeft. De verbeterpunten van vorig jaar zijn zichtbaar, stevig en merkbaar opgepakt. Er is duidelijk een stijgende lijn zichtbaar. 

Het resultaat van de scholingen op persoonsgerichte zorg is zichtbaar, vindt Perspekt. Ook hebben de auditors mooie voorbeelden gezien van persoonsgerichte zorg. Uit gesprekken met cliënten merken ze dat er tevredenheid en rust heerst. Daarnaast waren er veel complimenten voor zichtbaar methodisch werken in het zorgleefplan en in de praktijk. De dossiers zijn goed op orde en er wordt gerapporteerd op doelen. 

Carenzorgt wordt goed gebruikt en de informatievoorziening is prima op orde. Dat geldt ook voor de cliëntveiligheid. De medicatieveiligheid is merkbaar geoptimaliseerd. 

Wiel Ploegman, bestuurder Proteion over deze uitkomst. “Wat zijn we als Raad van Bestuur trots op dit mooie resultaat. Perspekt heeft ons vooral veel complimenten gegeven. Het is een extra compliment waard aan alle collega’s dat we juist ook in deze tijden van corona, de kwaliteit van zorg hoog weten te houden samen. Dit keurmerk is dan ook een groot verdienste van ons allemaal.”
 


Nieuws

Limburg, 14-09-2026

Acute Wijkverpleging: passende zorg op het juiste moment, thuis waar het kan

Met de start van Acute Wijkverpleging zetten De Zorggroep, Proteion en Land van Horne samen een belangrijke stap. Samen gaan we kwetsbare inwoners sneller passende zorg bieden bij een acute, maar niet-levensbedreigende zorgvraag. > Lees meer
Leudal, 18-08-2026

Samen werken aan vitale wijken en dorpen in Nederweert, Weert en Leudal

Zorg- en welzijnsorganisaties, woningcorporaties en gemeenten gaan de komende jaren samen met inwoners aan de slag met gezonde en vitale wijken en dorpen in Weert, Nederweert en Leudal. Dat doen zij vanuit de beweging ‘Vitale wijken en dorpen’. Het… > Lees meer
Roermond, 06-08-2026

Nieuwe servicewoning De Willem Bayer in Roermond

Bent u op zoek naar een comfortabele woning waar u zelfstandig kunt wonen, met zorg en ondersteuning dichtbij? Dan is nieuwbouw-appartementencomplex De Willem Bayer in Roermond misschien iets voor u. > Lees meer
Roermond, 02-06-2026

Talkshow over zorg en gezondheid gemist? Nu terug te kijken!

Waar kun je terecht met een vraag over zorg of gezondheid? En wie kijkt met je mee als het even niet lukt? In de talkshow ‘Aan tafel over zorg en gezondheid’ gingen inwoners uit Noord- en Midden-Limburg hierover in gesprek. > Lees meer
Horn, 07-04-2026

Ons kwaliteitsbeeld 2025 is gepubliceerd!

Hierin laten we zien welke stappen we in 2025 hebben gezet om niet alleen te kijken naar de zorg en ondersteuning die iemand nodig heeft, maar vooral ook naar wat iemand kwaliteit in het leven geeft. > Lees meer

Vragen?

Stel ze aan ons klantcontactcentrum

088 - 850 00 00

(maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur)

Bel mij terug
Contact