Ouderen man en kinderen spelen met bal

Proteion ontwikkelt nieuw facilitair concept

Horn, 25-10-2016


De zorg verandert en Proteion daarin mee. Door de veranderde wet- en regelgeving heeft ook Proteion te maken met andere doelgroepen in en rond de zorgcentra, met ieder hun behoeften. Daarnaast is er minder geld beschikbaar. Daarom ontwikkelt Proteion een nieuw concept voor de facilitaire dienstverlening, waarin het gastvrijheidsconcept centraal blijft staan.

In de eerste helft van 2017 wordt het nieuwe facilitair concept stap voor stap ingevoerd. Op elke locatie start een nieuw serviceteam en diensten worden anders georganiseerd. Alle veranderingen zijn erop gericht om de kwaliteit op het huidige niveau te houden en over de hele linie een stap vooruit te maken. Het nieuwe facilitair bedrijf in een notendop:
• Aandacht voor gastvrijheid en contact met de bewoners
• Handiger en verstandiger organiseren, om mee te bewegen met de markt
• Leveranciers leveren de diensten waarin wij zelf niet gespecialiseerd zijn
• De dienstverlening van het facilitair bedrijf is gericht op:
1) Eten en drinken
2) Textielverzorging
3) Schoonmaak
4) Handyman (klussendienst)
5) Grand café
6) Logistieke services Medewerkers en bewoners zijn in de afgelopen week geïnformeerd over de veranderingen. Proteion kiest ervoor om de aandacht eerst uit te laten gaan naar de herinrichting van de organisatie en het voorbereiden van de medewerkers hierop. Daarna volgt verdere toelichting aan bewoners en omwonenden, ruim voordat zij ook werkelijk iets gaan merken van de overgang naar het nieuwe concept. Slimmer organiseren met behoud van de kenmerkende ‘Proteion gastvrijheid’ staat centraal. Aan de zorgverlening verandert door de invoering van dit concept niets.

Nieuws

Roermond, 02-06-2026

Talkshow over zorg en gezondheid gemist? Nu terug te kijken!

Waar kun je terecht met een vraag over zorg of gezondheid? En wie kijkt met je mee als het even niet lukt? In de talkshow ‘Aan tafel over zorg en gezondheid’ gingen inwoners uit Noord- en Midden-Limburg hierover in gesprek. > Lees meer
Horn, 07-04-2026

Ons kwaliteitsbeeld 2025 is gepubliceerd!

Hierin laten we zien welke stappen we in 2025 hebben gezet om niet alleen te kijken naar de zorg en ondersteuning die iemand nodig heeft, maar vooral ook naar wat iemand kwaliteit in het leven geeft. > Lees meer
Horn, 02-04-2026

Cliënttevredenheidsonderzoek zorg thuis

Van 6 t/m 19 april 2026 > Lees meer
Horn, 25-02-2026

Ons Kwaliteitsjaarplan 2026 is gepubliceerd!

Hierin laten we zien hoe we dit jaar verder werken aan onze belangrijkste ambities. > Lees meer
Horn, 12-01-2026

Nieuw Zorgpunt VVT Noord-Midden-Limburg: één loket met één nummer

Vandaag openen Proteion, De Zorggroep en Land van Horne gezamenlijk het Zorgpunt VVT Noord-Midden-Limburg. Het Zorgpunt is er voor (huis)artsen, praktijkondersteuners, casemanagers dementie en wijkverpleegkundigen. > Lees meer

Vragen?

Stel ze aan ons klantcontactcentrum

088 - 850 00 00

(maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur)

Bel mij terug
Contact